Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich we Włocławku zaprasza na konsultacje firmy mikro, małe i średnie, które zajmują się produkcją  lub usługami mającymi na celu zwalczanie Covid-19 oraz firmy mikro zainteresowane wsparciem na zakup filtrów powietrza.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego 54 235 67 21, 54 235 67 12 lub prosimy kierować pytania na adres ue.wloclawek@kujawsko-pomorskie.pl .

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego ogłosiła konkurs w ramach projektu „Fundusz wsparcia inwestycyjnego Covid-19” schemat II i III. W tym konkursie wsparcie kierowane jest do podmiotów uczestniczących w łańcuchu dostaw i usług istotnych dla przeciwdziałania i ograniczania skutków COVID-19 oraz firm mikro prowadzących małe sklepy lub punkty usługowe na zakup filtrów powietrza.

Z dotacji można dokupić środki trwałe oraz wartości niematerialne i prawne służące np.: do produkcji środków ochronnych, szczepionek, bramek odkażających, testów, do świadczenia usług dezynfekcji czy wykonywania testów. Wsparcie można otrzymać również na projekty informatyczne związane z ochroną zdrowia i walką z Covid-19 np. system monitorowania zdrowia pacjentów, urządzenia do zdalnego odbierania paczek czy włączania sygnalizacji świetlnej.

Aby uzyskać wsparcie firma nie musi się wykazać spadkiem dochodów brutto, jednak w ramach projektu obowiązkowo ma powstać miejsce pracy. Maksymalna kwota wsparcia nie może przekroczyć 30 000 zł.

Właściciele małych sklepów lub punktów usługowy mogą otrzymać do 2000 zł pomocy  na zakup filtrów powietrza stosowanych w celu zmniejszenia ryzyka zakażeń. Jedna firma może wyposażyć maksymalnie trzy takie punkty. Dofinansowanie wynosi maksymalnie 2 000 zł na jeden punkt.

Wnioski o dofinansowanie będą przyjmowane już wkrótce bo  od 17 do 28 sierpnia 2020.

Kategorie: Wpisy